Articles

ancreva gives strategic ideas for your brand with articles prepared in line with brand journeys.

Ekran Resmi 2020 07 26 08.57.09 1

Türkiye’de Gelecek, Markalarıyla Nasıl Gelecek?

Dünyanın en güzel coğrafyalarından birinde, belki de en iyisinde yaşıyoruz. Dört mevsimi yaşayan, üç tarafı denizle çevrili bir ülke. Yüzlerce kültüre, 3 büyük dine ev sahipliği yapmış, yemeğiyle, insanıyla dört dörtlük bir ülke.

pexels jimmy chan 1055297

Markalarda Kimlik, Kişilik, İmaj ve Konumlandırma

Bildiğiniz üzere marka, bir işletmenin ya da kuruluşun ürününü veya hizmetini diğer işletmelerden ayırt etmeye yarayan ve işletmeyi/kuruluşu müşterisine tanıtan bir addır. Tıpkı bir insan gibi kimliğe, kişiliğe ve imaja sahiptir. Aynı zamanda bu kavramlar marka konumlandırılmasında büyük rol oynarlar.

isim nasil bulunur

Marka İsmi Nasıl Bulunur?

İsim bir insanın hayatındaki önemli konulardan birisidir. Kişiler hakkında fikir verir ve insanların çocukluğundan itibaren gelişiminde etkisi olur. Markalar da insanlar gibi canlıdır ve gelişimlerini sürdürür. Temsil ettiği değerleri, çalışma alanları, gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. Nasıl bir bebeğe geleceğinde ismi gibi olsun diye en uygun ismi bulmak için gecemizi gündüzümüze katıyorsak, markalar için de aynı çabayı sarf etmek gerekiyor.

blog 01

Bir Fikri İş Planına Dönüştürmek

Literatüre “Business Canvas” olarak geçmiş bir yöntem. Bire bir Türkçe’ye çevirince “İş Tuvali” olarak çevrilebilir ki aslında herşeyi güzel anlatan bir terim ortaya çıkıyor.

Sorry, no posts matched your criteria.